Konkurs dla szkół i przedszkoli – Pijemy Gołdapską kranówkę

KONKURS DLA SZKÓŁ I PRZEDSZKOLI

– PIJEMY GOŁDAPSKĄ KRANÓWKĘ

Picie wody z kranu korzystnie wpływa na nasz organizm, a u najmłodszych zapobiega wielu chorobom, w tym otyłości – twierdzą lekarze i dietetycy. Estetyczne i wygodne w użyciu zdroje z pitną wodą, tzw. poidełka, to sposób, by wszystkim zapewnić wygodny dostęp do czystej, bezpiecznej i zdrowej wody, którą można pić bez obaw prosto z kranu.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Gołdapi chce zainstalować w części gołdapskich placówek oświatowych poidełka, z których uczniowie i przedszkolaki będą mogli pić wodę prosto z sieci wodociągowej. Warunkiem jest wzięcie udziału w konkursie plastycznym i oczywiście zdobycie pierwszego miejsca w jednej z kategorii wiekowych. Docelowo, w miarę posiadanych środków finansowych, poidełka będą montowane we wszystkich placówkach oświatowych i innych jednostkach, które zgłoszą do nas wnioski o ich zainstalowanie.

Uważamy, że warto pić wodę kranową: jest tania, zdrowa i w wielu miejscach w Polsce bardzo dobrze smakuje. Osobom, które ciągle niedowierzają – proponujemy zapoznanie się z materiałem dotyczącym porównania popularnych wód butelkowanych z gołdapską kranówką i wodą leczniczą. Woda, która płynie z naszych kranów, spełnia wszystkie wymagania jakościowe, zawiera niezbędne i ważne dla zdrowia pierwiastki i składniki mineralne, a co ważne – nie ustępuje jakością wodom mineralnym i jest zdecydowanie lepsza niż dostępne na rynku wody źródlane.

Porównanie

Założenie

Woda z kranu

Nie ulegajmy więc reklamom, które starają się nas przekonać, że kupowanie butelek z wodą jest wyznacznikiem nowoczesnego stylu życia i zapewni nam zdrowie oraz urodę. Hasłem „Pijemy gołdapską kranówkę” zachęcamy do odpowiedzialnej konsumpcji.

W związku z powyższym Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Gołdapi zaprasza wszystkie szkoły i przedszkola działające na terenie obsługiwanym przez nasze przedsiębiorstwo do udziału w Konkursie na najlepszy plakat zachęcający do picia wody z kranu. Organizator przewidział przyznanie nagród indywidualnych dla uczniów i przedszkolaków, oraz nagród w postaci poidełek dla zwycięskich placówek w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wodociągi Gołdapskie na własny koszt zakupią i zamontują urządzenia, szkoły i przedszkola płacą tylko za wypitą wodę. Hasło konkursu brzmi: "Pijemy gołdapską kranówkę”.

Zachęcamy do zapoznania się z Regulaminem konkursu. Termin nadsyłania prac mija 23 grudnia br.